Hakkımızda

Türkiye genelinde Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve ilgili mevzuatı kapsamında danışmanlık hizmet sunmakta olan UzMEB DANIŞMANLIK, özellikle aşağıdaki işlemleri uzman kadrosuyla itinayla yapmakta ve tüm işlemlerde sizleri bürokrasiden kurtarmaktadır.

Milli eğitim ve özellikle özel öğretim mevzuatı kapsamında muhtelif kurs, yabancı dil kursu, kişisel gelişim kursu ve özel okullar vs. gibi kurumların açılış işlemleri, ruhsat için gerekli başvuru dosyasının hazırlanması ve ilgili yerlere teslimi, belgelerin safahat işlemleri, eksikliklerin giderilmesi, kısaca ruhsat işlemlerinin takibini yapmaktayız.

  • Özel öğretim kurumu açma işlemlerinde; okul binasının kiralanması veya satın alınması işlemlerinde aracılık,
  • Özel öğretim kurumu için kiralanan binanın MEB ve itfaiye mevzuatına uygunluğuna yönelik bina keşif ve tespit yapılarak keşif/uygunluk raporu hazırlama,
  • Sizin adınıza vekaletname alınarak baştan sona tüm ruhsat alma işlemleri yürütme,
  • Program ekleme/silme, kontenjan değişikliği, nakil işlemleri için gerekli işlemlere danışmanlık ve rehberlik,
  • Yerleşim planı hazırlanması ve değişikliği için gerekli raporların bünyemizde çalışan mühendislere hazırlatılarak MEB’e teslimi,
  • Güncel mevzuat desteği ile kurumları bekleyen durumlara karşı bilinçlendirme ve alınacak önlemlerin önceden kurumlara sunulması,

hizmetlerini hızlı ve eksiklik şekilde sizlere sunmaktayız.

MEB mevzuatına hakim personellerimiz aracılığıyla özel öğretim mevzuatı ve genel olarak idare hukuku alanında, para cezalarına itiraz, ruhsat iptaline karşı başvuru yolları, milli eğitim ve diğer ilgili kurum denetimlerine nezaret etme, soruşturma işlemlerinde ve özellikle ifade verme işlemlerinde savunma hazırlama gibi her türlü idari itiraz yollarına gidilmesi gibi milli eğitim ve idare hukuku alanında MEB mevzuatı danışmanlığı sunmaktayız.

MEB özel öğretim kurumları alanında çalışan saha tecrübesi olan uzman mühendislerden, MEB’in istemiş olduğu tüm çizim ve planları tedarik etmekteyiz.

Kurumların kendi personeli ile ilişkileri, öğretmen sözleşmesi hazırlanmasından işçi-işveren ilişkisine kadar bütün süreçte danışmanlık hizmeti vermekteyiz.  Kurumların öğrenci velileri ile ilişkileri, öğrenci velileri ile yapılan kayıt sözleşmeleri ve şikayetleri konusunda MEB danışmanlık desteği sağlamaktayız.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yıl içinde talep ettiği tüm belge ve işlemlerin tedariki noktasında uzman kadromuzla sizleri MEB karşısında temsil etmekteyiz. Tüm işlemlerimiz kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır ve hukuka uygundur.

UzMEB DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak Gürtaş İş Merkezi No:1/3 Kağıthane İstanbul

+90 544 177 73 43

İletişim Formu

Hemen bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

merhaba dünya