KAPATMA CEZASI ALDIM

Özel öğretim kurumları açıldıktan sonra bazı hallerde ruhsat iptali ile karşılaşmaktadır. Ruhsat iptali kurumun açılış ve faaliyet izninin iptalidir.

Kurumunuzda etüd merkezi faaliyeti yürütüldüğü ileri sürüp kapattılar mı?

Kurumunuzun açıldıktan aylar sonra öğrenci almadığını ispatlayan müfettişler kurumun faaliyete başlamadığını iddia ederek kapatma mı talep etti?

Yabancı ortağınız olduğu için kapatma tehdidi altında mısınız?

Kurumda özel ders verdiği, liselere giriş kapsamında eğitim verdiği şikayeti üzerine soruşturma açıldı ve kapatma cezası mı aldınız?

Yabancı dil kursu olmanıza rağmen üniversite hazırlık dersleri verdiği gerekçesiyle mi kapatıldınız?

Ruhsat almak üzere olduğunuzu düşünerek eğitime başladınız, size ceza kesildi ancak iki gün sonra ruhsatınız geldi. Bu durumda cezayı ödeyecek misiniz?

Ruhsatınız iptal edildi. Kurumunuzu mühürlediler. Kuruma giremiyorsunuz. Kapıdaki mührü nasıl ve ne zaman sökebileceksiniz?

Gibi birçok kapatma yaptırımlı uygulamalar mevcuttur. Her kapatma cezası hukuka uygun değildir. MEB özel öğretim kurumlarına karşı müsamahalı olmadığı müddetçe hatta önyargılı olduğu sürece keyfi kapatmalarla karşılaşacağız. Bu durumda profesyonel destek almanız ve tüm idari- hukuki yollara başvurmanız sizin lehinize olacaktır.

UzMEB DANIŞMANLIK, kurumun kapatılması halinde öncelikle hukuki yollara başvurarak özellikle öğrencilerin mağdur edilmemesi için gerekli tedbirleri alarak işe başlar.

UzMEB DANIŞMANLIK, ruhsat iptaline gidilen süreçte kararı veren idarenin hukuka aykırı eylemlerini ortaya sererek işlemin geri alınmasını veya iptal edilmesini sağlar.

UzMEB DANIŞMANLIK, açılmış dava dosyasına sunulması gereken MEB evrakını hızlıca dosyaya konulmasını sağlamak adına MEB nezdinde işlemler yapar.

Not: UzMEB Danışmanlık, bir hukuk şirketi veya avukatlık ortaklığı olmadığından vekalet alarak dava ve icra takip işleri yapmamakta ve avukatlık hizmetleri adına aracılık fonksiyonu görmemektedir. Ancak MEB mevzuatı alanında talep edilmesi halinde sadece mevzuat danışmanlığı desteği sağlamaktadır. 

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak Gürtaş İş Merkezi No:1/3 Kağıthane İstanbul

+90 544 177 73 43

İletişim Formu

Hemen bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

merhaba dünya