BİNA KEŞİF VE TESPİTLER

Özel Okul açmak isteyen girişimcinin, öncelikle Özel Okul açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın Özel Okul Açma mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Okul için bir binanız varsa veya Özel Okul Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

UzMEB Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Okul açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

KEŞİF RAPORU

UzMEB Danışmanlık uzmanları Özel Okul Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın MEB mevzuatına göre Özel Okul Açmak için uygun olup olmadığını veya Binanın Özel Okul Açma MEB Mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Okul açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Yapılan tespitler doğrultusunda UzMEB Danışmanlık ve Özel Okul Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten “Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi ” imzalanır. Bu sözleşmede Özel Okul Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İmzalanan bu sözleşme ile Özel Okul Açma süreci başlamış olur.

YERLEŞİM PLANI ÇİZİLMESİ

Özel Okul Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Okulun Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına UzMEB Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya . UzMEB Danışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir.

Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İNŞAAT VE TADİLAT SÜRECİ

Özel Okul açılışı yapılacak binada inşaat ve tadilat işleri yapılacaksa çizilen yerleşim planı doğrultusunda inşaat ve tadilat işleri başlatılır.

Özel Okul açılışı yapılacak binanın MEB Mevzuatına uygun olması ve ileride telafisi zor durumların oluşmaması için UzMEB Danışmanlık  her aşamada inşaat ve tadilat sürecini takip eder, gerekli gördüğü müdahaleleri  ve yönlendirmeleri yapar.

DOSYA HAZIRLAMA SÜRECİ

Özel Okul açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak UzMEB  Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların özel Okul Açmak için uygunluğunu kontrol ederek Özel Okul açma mevzuata uygunluğunu denetler.

DOSYA TESLİMİ VE RUHSATLANDIRMA

Özel Okul Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya UzMEB Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve özel Okul açılış dosyası Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilir.

Özel Okulun Açılış Dosyasının İl Milli eğitim Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse UzMEB Danışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Okul İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığından geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak Gürtaş İş Merkezi No:1/3 Kağıthane İstanbul

+90 544 177 73 43

İletişim Formu

Hemen bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

merhaba dünya