UZAKTAN EĞİTİM VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Koronavirüs (covid 19) Pandemi sürecinde alışveriş kadar özellikle eğitim ihtiyacı da ön plana çıkmıştır. Pandeminin getirmiş olduğu temas korkusu kişileri uzaktan eğitime yönlendirmiştir. Pandeminin ilk görüldüğü Mart 2020’den bu yana MEB, kendi resmi platformu olan EBA üzerinden eğitim yapmaktadır. 2019-2020 eğitim öğretim sezonunun ikinci dönemi uzaktan eğitim yoluyla kapatılmıştır. Çoğu üniversite de uzaktan eğitim yapmış, hatta sınavlarını elektronik ortama taşımıştır.

Sizler de açmış olduğunuz veya açacağınız MEB’e bağlı bir kurs üzerinden eğitim ve sertifika verebilirsiniz. Bunun için UZAKTAN EĞİTİM KURSU açmanız yeterlidir. Bu sayede tüm Türkiye çapında hizmet vermenizin önü açılacaktır.

UZAKTAN EĞİTİM KURSU MEB mevzuatında tanımlanmıştır. Şartları bellidir ve yasaldır. Kurs işlemleri sonrası vermiş olduğunuz sertifika MEB onaylıdır.

UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ (KURSU) için bir taşınmazın bulunması gereklidir. Bu taşınmazın ev veya işyeri olması önemli değildir. Dikkat edilmesi gereken MEB’in istediği en az 20 m² lik bir derslik, ve en az 10 m²’lik bir müdür odasıdır. Taşınmazın diğer şartları da sağlaması halinde MEB’den ruhsat alınacaktır.

UzMEB Danışmanlık olarak, sadece kursun açılması için MEB danışmanlığı yanında sizlere güvenilir ve tecrübeli yazılım şirketlerinden online ders işleme yazılımı hizmetini de tedarik edebiliriz. Yazılımın taşıması gereken asgari şartlar ve siz değerli yetkilinin talepleri doğrultusunda birkaç ay içinde yasal olarak uzaktan eğitim kursu vermeniz mümkün.

Birlikte çalışmaktan onur duyarız.

Saygılarımızla.

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak Gürtaş İş Merkezi No:1/3 Kağıthane İstanbul

+90 544 177 73 43

İletişim Formu

Hemen bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

merhaba dünya