KURUMUM SORUŞTURMA GEÇİRİYOR

Özel öğretim kurumlarının mevzuatı aykırı işlemlerinin incelenmesi/araştırılması soruşturma işlemleri yoluyla yapılır.

Kurumunuz BİMER/CİMER, MEB, Kaymakamlık, Valilik makamlarına şikayet mi edilmiş?

Soruşturma sebebiyle müfettişler sürekli kurumunuza mı geliyor?

Müfettişler soruşturma için görevlendirilmiş ancak sizden keyfi olarak evlenme cüzdanı gibi soruşturmayla alakası olmayan belge ve bilgi mi istiyor? (isteyen müfettiş oldu gülmeyin)

Müfettişler hukuka aykırı tanık dinliyor ve ifadelerinizi mi çarpıtıyor?

Müfettişler soruşturma dışında yeni bir mevzuata aykırılık bulmuş ve durumu MEB’e bildirmeden olur olmadan kendisi mi yürütüyor?

MEB şube müdürleri, MEBBİS üzerinden ücret ilanı girilmediğini mi tespit etti?

Soruşturma için gelen MEB müfettişleri rutin denetim yaptıklarını söylediler. Denetim mi yapılıyor, soruşturma mı açılmamış nerden anlayacağım?

Denetim yılda kaç kez yapılır? Denetimde nelere bakılıyor? Denetim öncesinde neleri hazırlamam gerekiyor?

UzMEB DANIŞMANLIK, müfettişlerin sizden talep ettiği evrakın soruşturma kapsamında olup olmadığına karar vererek, hangi belgeleri/bilgileri teslim edeceğinizi ve ifade almada haklarınızın neler olduğunun danışmanlığını sizlere yapar.

UzMEB DANIŞMANLIK, soruşturma dosyasının içeriği konusunda sizleri bilgilendirir.  Eksik evrakın tamamlanması veya dosyadan evrak alınması konusunda danışmanlık hizmeti de sunar.

UzMEB DANIŞMANLIK, soruşturma sonunda hakkınızda verilen yaptırımlar konusunda hangi makamlara hangi dilekçelerle, nasıl ve ne zaman başvuracağınızın danışmanlığını yapar. Vekaletinizin bizde olması halinde adınıza yapılacak tüm işleri yerine getirir.

Soruşturma, denetim işleminden farklıdır. Denetim rutin olarak Şube müdürü tarafından veya Bakanlık müfettişleri tarafından yılda bir ya da iki kez yapılır. Denetimde kurumun tüm hususları incelenebilir. Yerleşim planı talep edilerek değişiklik yapılıp yapılmadığı, personel listesi alınarak mevzuata aykırı çalıştırma olup olmadığını resen inceleyebilirler. Ancak soruşturmada müfettişlerin yetkileri sınırlıdır. Sadece şikayet bağlamında ve olur kapsamında işlem yapabilirler. Örneğin; bakanlık onaylı program dışında ders verilmesi şikayet edilmiş ve bu kapsamda soruşturma yapılıyorsa sizden onaylı programlarınız, personel listeniz istenebilir ancak yerleşim planıyla ilgili herhangi bir husus talep edilemez. UzMEB DANIŞMANLIK size bu konularda hem bilgi hem de refakatçi desteği sağlayarak soruşturma aşamasını rahat bir şekilde geçmenize yardımcı olacaktır.

Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak Gürtaş İş Merkezi No:1/3 Kağıthane İstanbul

+90 544 177 73 43

İletişim Formu

Hemen bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

merhaba dünya